School Maatschappelijk Werk (SMW)
Het school maatschappelijk werk behoort tot het onderwijsondersteunend personeel en staat apart van het schoolteam. Het school maatschappelijk werk wordt georganiseerd vanuit Careyn, waar ik ook werkzaam ben als Algemeen Maatschappelijk Werker. Sinds 5 januari 2009 heb ik met veel enthousiasme deze functie op mij genomen.
Mijn naam is Aad van Driel en ik ben op een aantal dagen in het jaar aanwezig op de Rozenhorst (zie de schoolgids of het planbord), in het RT lokaal aan de Jan Tooropstraat 1. Spreekuren zijn met ingang van 7 oktober 2009.
Van 08.30 tot 09.15 uur kunt u bij mij langskomen op het inloopspreekuur. Als u mij op een ander tijdstip wilt bereiken, kan dat via telefoonnummer 088-1239988 of door een briefje voor mij achter te laten bij de IB-ers op school.
Voor wie is het SMW bedoeld?
Het schoolmaatschappelijk werk is er voor het kind en zijn of haar ouders. Kinderen groeien op in verschillende omgevingen waarvan het eigen gezin en de school het belangrijkst zijn. De schoolmaatschappelijk werker is er dan ook om zowel in het gezin als op school problemen bij kinderen te signaleren en te helpen bij het verminderen van deze problemen. Ouders kennen hun kind vaak het beste en het is daarom van groot belang dat zij bij de schoolmaatschappelijk werker aan de bel trekken wanneer zij zich zorgen maken over hun kind. Ook de leerkrachten en intern begeleiders op school kunnen problemen signaleren en daarvoor de hulp inschakelen van de schoolmaatschappelijk werker. De maatschappelijk werker heeft bij het inventariseren en oplossen van problemen altijd de hulp van zowel de ouders als de school nodig.
De schoolmaatschappelijk werker is er dus om ouders en school te helpen bij hun gezamenlijke zorg rondom het kind.
Met welke vragen en/of problemen kunt u bij mij terecht?
Er zijn tal van problemen en vragen waarvoor u bij mij terecht kunt. Hieronder volgen een paar voorbeelden:
- Vragen over de ontwikkeling
- Slaapproblemen
- Opvoedingsvragen
- Gedragsproblemen
- Pestproblemen
- Communicatieproblemen
- Verwerkingsproblemen
- Vragen rondom sociale contacten
- Vragen over regelingen
- Eetproblemen
- Seksuele problemen
- Relatieproblemen
Onderstaand volgt een aantal vragen om u een beeld te geven met welke vragen u onder andere bij mij terecht kunt:
- Ik wil hulp voor mijn kind, maar ik weet niet bij welke instantie ik moet zijn?
- Ik vraag me af of er iets met mijn kind aan de hand is, omdat hij/zij raar gedrag vertoont.
- Op school hebben ze een aanpak waar ik het niet mee eens ben, kan die niet veranderen?
- Ik krijg van de leerkracht en de intern begeleider het bericht dat er zorgen zijn rond mijn kind, wat moet ik daar mee?
- Wordt er iets gedaan aan pestproblematiek?
- Het lijkt wel of er bij mijn kind iets dwars zit, maar ik weet niet wat.
- Wat moet ik doen nu we gaan scheiden en het huis moet worden verkocht?
- Mijn partner en ik hebben vaak ruzie over de opvoeding, kunt u ons adviseren?
- Mijn kind heeft te lijden onder de spanningen thuis.
- Wij hebben financiële problemen waar we niet meer uitkomen. Wat kunnen we doen?
- Hebt u meer informatie over woede aanvallen?
Ik kan kortdurende hulp bieden bij veel vragen die direct betrekking hebben op het kind, de school en/of thuissituatie. Wanneer problemen hier geen betrekking op hebben of de problemen om langdurige hulp vragen kunt u ook altijd even langskomen, ik zal dan met u meekijken/-zoeken naar de juiste weg.
Met vriendelijke groet,
Aad van Driel
School Maatschappelijk Werker
088-1239988 of a.vandriel@careyn.nl
Agenda
Eind CITO groepen 8
Groep 5b sportochtend
Groep 5a sportochtend
Groep 4a kinderboerderij
Groep 4b kinderboerderij
Vrije dag groepen 1 t/m 8
Praktische verkeerslessen groep 1 t/m 8
Sportochtend groep 4a en 4b
Groep 1 en 2 vrij
Groep 3 en 4 middag vrij